Jaki translator na Androida? A co w ogóle jest dostępnego na rynku? Czym się kierować? Dobra wiadomość jest taka, że masz wiele możliwości. Dziś tłumaczenie tekstu na prywatne potrzeby jest proste i szybkie. Jeśli chcesz coś przetłumaczyć wystarczy aplikacja automatycznie przekładająca słowa z jednego języka na inny. Dla zwykłego człowieka jest to coś niesamowitego i użytecznego. Wystarczy być online lub offline, aby mieć szybkie tłumaczenie słowa, zwrotu, powiedzenia czy jakiegoś zdania, którego nie rozumiemy. Ułatwia to życie osobom przemierzającym świat i będącym w podróży, osobom przemieszczającym się do różnych krajów w celach zawodowych, studentom i uczniom w celach zrozumienia przyjaciela z innego państwa lub szybkim zrozumieniu lektury obcojęzycznej. W tym i wielu im podobnych przypadkach translator sprawdza się naprawdę świetnie i daje zadowalające wyniki. Oczywiście Tłumacz Google, Microsoft Translator czy SayHi translate to nie rozwiązania dedykowane do wspierania poważnych projektów, przedsięwzięć, biznesów; nie wspominając o tym, że zupełnie nie nadają się do tekstów literackich, skomplikowanych naukowych publikacji czy poezji. Co więc wybrać, aby pomogło nam w naszych codziennych sprawach? Sprawdźcie sami!
Jaki translator na androida?: Pobierz aplikację
Zanim porozmawiamy o tym, jaki translator na Androida będzie dla Ciebie najlepszy i w ogóle w czym masz wybór, pomówmy w ogóle o tym, że dziś masz możliwość pobrania aplikacji, która będzie Ci służyła. Fajnie mieć w ogóle taką opcję, prawda? Dobrze mieć szansę wpisywać słowa w Google Translator i natychmiast otrzymać tłumaczenie, co? Nie ważne czy potrzebujesz już, tu i teraz przekład hiszpańskiego, języka angielskiego, portugalskiego czy języka polskiego. Każdy ma możliwość tłumaczenia tekstu, konwersacji w czasie rzeczywistym, tekstu ze zdjęć, konkretnych fraz z jakiegoś artykułu naukowego czy nawet tłumaczenia mowy. To, co już jest częścią naszej rzeczywistości jeszcze jakiś czas temu wydawało się czystym science-fiction. Dziś wystarczy pobrać aplikację na smartfon, telefon komórkowy, tablet czy netbooka; umieć obsługiwać taki sprzęt i jeśli chcemy przetłumaczyć coś, po prostu „klik” i idzie!
Jaki translator na androida?: Języki i tłumaczenia na android
Interesuje Cię to, jaki translator na Androida będzie dla Ciebie najlepszym wyborem? Chcesz też dowiedzieć się, jakie języki i tłumaczenia na Androida wchodzą w grę? Cóż, na przykład przy pomocy aplikacji Google i mając dostęp do internetu masz dostęp do 103 języków. Z kolei w trybie offline masz do dyspozycji 59 języków. To naprawdę dużo! W każdym razie masz z czego się cieszyć. Z dużym prawdopodobieństwem znajdziesz tam język czy języki, które są Ci potrzebne.
A jakiego rodzaju tłumaczenia można „powierzyć” translatorowi, który zainstalowałeś na Androidzie? Zwróć uwagę na to, że to maszyna będzie tłumaczyła więc choć obecnie tego typu metody przekładu naprawdę pomagają nam w życiu, są dobre i zaspokajają zwykłe potrzeby, nie jest to jakość profesjonalnego tłumaczenia wykonanego przez człowieka. Stąd nie jest to to na pewno dla każdej osoby i firmy, która robi coś profesjonalnie i potrzebuje tłumaczenia poważnych treści. Za to jest to świetny sposób na naprawdę szybkie uzyskanie całkiem niezłego tłumaczenia treści, które byśmy nazwali niezobowiązującymi. Aplikacje do tłumaczenia na Android będą więc na pewno pomocne dla uczniów i studentów, którzy szybko potrzebują przełożyć jakieś słówko czy zwrot, który zatrzymuje odrabianie im pracy domowej, czytanie artykuły zadanego w ramach zajęć. Są także świetne dla osób uczących się języków obcych, podróżników czy każdego, kto ma kontakt z dużą ilością języków obcych.
Jaki translator na androida?: Google Translate (Tłumacz)
Zastanawiając się nad tym, jaki translator na Androida, na pewno zatrzymałeś się na Google Translate, prawda? Jest popularny i chętnie używany przez użytkowników z Polski, Europy i całego świata. Aktualnie obsługuje 103 języki (wersja online) i 59 języki (wersja offline). Jakie ma funkcje? Co z jego pomocą możemy przetłumaczyć? Dowolny tekst – wystarczy skopiować tekst, „klik” i mamy gotowy przekład. Mało tego! Tryb aparatu obsługuje 37 języków. Tryb mowy daje nam możliwość tłumaczenia w 32 językach. Pismo odręczne przetłumaczy w 93 językach. Dodatkowo ma funkcję słownika; można zapisywać tłumaczenia i wykorzystywać je w przyszłości. To naprawdę dużo możliwości, szczególnie jeśli pomyślimy, że jakiś czas temu w ogóle większość z nas nie marzyła nawet o takim prostym, szybkim i naprawdę dobrym narzędziu do wykonywania tłumaczeń.
Jaki translator na androida?: Najlepsze aplikacje do tłumaczeń na Androida
Jaki translator na Androida będzie dla Ciebie najlepszy? O tym zadecydujesz już samodzielnie. To, co możesz otrzymać z naszej strony to informacje na temat tego, co jest dostępne. Gotowy zobaczyć, co jest? Jakie masz opcje? Zaczynamy!
Google Tłumacz – najpopularniejszy wśród większości obecnie istniejących translatorów na Androida. Obecnie tłumaczy na 103 języki w wersji online i na 59 języków w wersji offline. Jest bardzo prosty w obsłudze. Czas otrzymania przekładu jest błyskawiczny. Co więcej, nieustannie zmienia się na naszych oczach, a jakość tłumaczeń jest coraz lepsza, na pewno zadowalająca dla każdego użytkownika prywatnego. Jego funkcje umówiliśmy wyżej. Jego ogromnym walorem jest także fakt, że można z niego korzystać całkowicie za darmo.
Microsoft Translator – jeden z najczęściej wybieranych translatorów przez osoby, które zdecydowanie stawiają na produkty firmy Microsoft. W chwili aktualnej obsługuje ok. 60 języków. Do korzystania z tej aplikacji nie potrzebujesz być online. Można jej używać mając dostęp do Internetu lub będąc w trybie offline. Oprócz tekstu tłumaczy tekst ze zdjęć, głos, a także zrzuty ekranu. Z jego pomocą można także odbyć konwersację wielogłosową.
iTranslate – aplikacja działająca także jako słownik. Cieszy się dużą popularnością wśród tych dedykowanych na Androida. Jej użytkownik może tłumaczyć na ok. 100 języków. W trybie offline jest nam w stanie pomóc z tłumaczeniami w 40 językach. Oprócz tekstu przekłada również mowę. Przemawia za nią to, że jest darmowa.
SayHi – z tą aplikacją na Androida możemy tłumaczyć na ok. 100 języków. Co ciekawe, ten translator posiada opcję tak zwanego tłumaczenia tłumaczenia. Co poza tym? Ciekawą funkcją jest zamienienie głosu męskiego na żeński i odwrotnie czy zwolnienie tłumaczenia. Co więcej? Interfejs jest minimalistyczny.
TripLingo – aplikacja dla osób, które są mobilne, dużo podróżują i potrzebują czegoś więcej niż zwykły translator. Od razu trzeba zaznaczyć, że bezpłatnie ma się dostęp tylko do podstawowej jej wersji. Oprócz możliwości tłumaczenia na wiele języków daje nam narzędzie z informacjami na temat miejsca, kultury czy zwyczajów obowiązujących w danym miejscu. Co więcej, rozbudowana jest o różne funkcje przydatne dla podróżników, np. kalkulator napiwków, numery alarmowe lub konwerter walut.
I jeszcze coś ważnego. Pamiętaj, że aplikacja mi Ci służyć, nikomu innemu. Ma więc być dla Ciebie praktyczna, łatwa w obsłudze, szybka i odpowiednia do twoich potrzeb. Nie sugeruj się tym, co mają Twoi znajomi lub co poleca ktoś znany. Praktyczność, przydatność i jakość w stosunku do tego, co może Ci ona zaoferować powinny być Twoimi wyznacznikami.
Jaki translator na androida?: DOKŁADNOŚĆ TŁUMACZENIA
Jaki translator na Androida? Jeśli nie używasz IOS a właśnie Android i chcesz coś przetłumaczyć z dala od klawiatury komputera, a z pomocą aplikacji dostępnej na telefon komórkowy, smartphone cz na tablet; wyżej przedstawiliśmy Ci najbardziej popularne z nich. Być może znajdziesz wśród nich tą jedną dla siebie lub nasza lista zainspiruje Cię do dalszych poszukiwań.
Choć opcji z dnia na dzień jest coraz więcej, nawet jeśli używasz tego w swoich prywatnych celach dobrze, abyś otrzymywał jak najlepsze tłumaczenie. Pamiętaj więc, że choć aplikacje z dnia na dzień są ulepszane i są naprawdę dobre w zwykłych i prostych sprawach, to nie najlepszy pomysł, aby używać ich do tłumaczenia poufnych danych Twojej firmy czy treści, od których jakości zależy osiągnięcie przez Ciebie wyznaczonego celu. W takim przypadkach zawsze ufaj dobremu tłumaczowi, któremu jest szanowany tłumacz.
Jaki translator na androida?: Tłumacz dla biznesu
Tłumacz dla biznesu? Przede wszystkim tłumacz, którym jest człowiek, a nie maszyna. Biznes to nie ten rodzaj tłumaczeń, do którego można wykorzystać translator. Sprawa jest prosta. Jako profesjonalista działaj profesjonalnie. Używaj takich aplikacji w celach, które usprawnią Twoje życie i drobne kwestie, ale nie będą miały wpływu na sprawy naprawdę ważne.
Zaciekawić też może:
- „Tłumaczenie techniczne – tłumacz czy tłumacz przysięgły?”
- „Jak przygotować się do tłumaczeń ustnych?”
- „Angielskie słowa, które brzmią jak polskie”
Nazywam się Maja i jestem rodowitą krakowianką. W Krakowie mieszkam i pracuję jako specjalista ds. wizerunku w dużej firmie zajmującej się tłumaczeniami. Dzięki mojej pracy poznaję nowych ludzi i jestem na bieżąco z nowościami. Bardzo lubię swoją prace, która jest dla mnie połączeniem pasji do pisania z językami obcymi. Mam duże doświadczenie i wiem, jak teorię wykorzystać w praktyce. Chętnie podzielę się z wami swoją wiedzą. Po pracy każdą wolną chwilę spędzam na rowerze, który jest moją drugą pasją.