Tlumacz-internetowy.pl

Wszystko o tłumaczeniach

ile kosztuje tlumaczenie dokumentow z holandii, koszt tlumaczenia dokumentow samochodowych z holandii
Ciekawostki Praca tłumacza Rodzaje tłumaczeń

Ile kosztuje tłumaczenie dokumentów z Holandii?

Interesuje Cię tłumaczenie dokumentów samochodowych z Holandii? Chciałbyś poznać cennik za tego typu usługę? Dobrze, że chcesz rozeznać się w temacie. Wycena przyniesie Ci konkretne koszty, ale i dowiesz się, które dokumenty wymagają udziału tłumacza przysięgłego. Polecamy każdemu poznać temat jeszcze przed sprowadzeniem pojazdu do Polski. Wszystko po to, aby później nie było nieprzyjemnych niespodzianek, a rejestracja samochodu przebiegła bardzo sprawnie.

Ile kosztuje tłumaczenie dokumentów samochodu z Holandii?

Z wiadomego sobie powodu postanowiłeś kupić auto w Holandii. Być może znalazłeś tam wymarzony pojazd lub po prostu taki, który miał atrakcyjną dla Ciebie cenę. Każdy powód jest dobry, o ile chciałeś właśnie tego. Zanim jednak wyruszysz w podróż do innego kraju celem zainwestowania pieniędzy w upatrzony pojazd, dobrze mieć świadomość spraw formalnych. Wiesz, jakie dokumenty powinien przekazać Ci właściciel auta? Właśnie!

Przede wszystkim należy wiedzieć, jakie dokumenty powinieneś otrzymać przy zakupie pojazdu w Holandii?

 • Kentekenbewijs deel I A, czyli Voertuigbewijs. Jest to dowód rejestracji pojazdu część IA.
 • Kentekenbewijs deel I B, czyli Tenaamstellingsbewijs). To z kolei jest dowód rejestracji pojazdu część IB.
 • Kentekenbewijs deel II, czyli Overschrijvingsbewijs. Pod tą nazwą kryje się dowód przekazania pojazdu.
 • Tenaamstelling to dowód przypisania auta do posiadacza.
 • Należy też pamiętać,, aby wziąć od byłego właściciela pojazdu dowód zakupu.

Z jakimi kosztami wiąże się z przekład dokumentów do rejestracji auta sprowadzonego z zagranicy? O dokładny cennik zapyta biuro tłumaczeń, w którym chcesz wykonać tłumaczenie. To jedyny sposób, aby poznać konkretne kwoty. W zależności od ilości znaków ze spacjami czy stron koszt tłumaczenia kompletu dokumentów może być nieco inny. Standardowo przetłumaczenie dowodu rejestracyjnego sprowadzonego samochodu z Holandii to około 120 złotych, 100-150 złotych. Pamiętaj jednak o opłatach urzędowych – aktualnie to około 256 złotych. Jeśli chcesz mieć pewność co do dokumentów i ich cen udaj się do właściwego dla siebie wydziału komunikacji i dopytaj o wszystko urzędnika.

Artykuły, które polecamy dla Ciebie:

Ile trwa tłumaczenie dokumentów samochodu?

Masz jakiekolwiek pytania odnośnie tłumaczenia przysięgłego dokumentów samochodu, który sprowadzasz z Holandii? Skontaktuj się z biurem tłumaczeń lub wybranym przez siebie tłumaczem pracującym jako freelancer. W ten sposób uzyskasz sprawdzone informacje. Nie da się bowiem udzielić uniwersalnej odpowiedzi na pytanie brzmiące: ile trwa tłumaczenie dokumentów samochodu? Jest to kwestia konkretnego zlecenia. Cena tłumaczenia, tak samo, jak czas niezbędny na realizację konkretnego przekładu zależy od wielu czynników. Wśród nich znajdziesz: dostępność tłumaczy danego języka obcego, obłożenie fachowców, ilość dokumentów do przetłumaczenia czy chociażby jakieś dodatkowe treści, które chcesz także oddać do tłumaczenia. Najlepiej te i wiele podobnych pytań postawić konkretnemu specjaliście. Po zapoznaniu się z materiałami poda Ci najszybszy możliwy termin realizacji zlecenia, przedstawi wycenę oraz odpowie na wszelkie pytania.

A co jeśli potrzebujesz tłumaczenia dokumentów samochodu z Holandii dosłownie „na już”? Oczywiście jest na to rada. Wiele biur tłumaczeń i tłumaczy-freelancerów z myślą o potrzebach współczesnego klienta stworzyło ekspresową usługę tłumaczeń. Na czym ona polega? Specjalista pracuje w bardzo szybkim tempie, po to, aby przygotować dla Ciebie przekład na wskazany termin. W przypadku profesjonalistów nie musisz martwić się tym, że zbyt krótki czas realizacji zlecenia wpłynie na jakość. Zwykle wygląda to tak, że przy bardzo dużej ilości materiałów po prostu pracuje więcej specjalistów lub dany fachowiec pracuje dłużej.

Profesjonalnie przetłumaczone dokumenty

Holenderski dowód rejestracyjny, umowa kupna-sprzedaży czy faktura zakupu samochodu sprowadzonego z Holandii to nie praca dla laika. Zresztą tu, jak w przypadku wszelkich dokumentów i treści formalnych, potrzebujesz profesjonalisty, a dokładniej mówiąc tłumacza przysięgłego. Być może zastanawiasz się, jakie plusy mają profesjonalnie przetłumaczone dokumenty oprócz tego, że prezentują wysoki poziom przekładu (?). Należy sobie zdać sprawę, że specjalista to jakość na każdym poziomie i w każdym obszarze. To gwarancja najwyższym standardów, świetnej obsługi klienta, odpowiedzialności za przyjęte zlecenie czy terminowości. Z profesjonalnie przygotowanym tłumaczeniem szybko zarejestrujesz swoje auto w wydziale komunikacji, załatwisz formalności i co najważniejsze będziesz miał już to za sobą!

 • Profesjonalne przetłumaczone dokumenty to pewność najwyższej jakości.
 • Tłumaczenia wykonane przez odpowiedniego zawodowca to przekłady odpowiadające Twoim potrzebom i oczekiwaniom.
 • Fachowiec to człowiek, na którym możesz polegać: umawiając się na konkretny termin realizacji możesz mieć pewność, że wykona zlecenia na czas!
 • Co więcej, profesjonalne tłumaczenie to brak błędów, pomyłek i wpadek, które mogłyby mieć wpływ na opóźnienie Twoich działań, nieprzyjemności i dodatkowe koszty.
 • To pewność, że Twój przekład zostanie wykonany dokładnie, perfekcyjnie i solidnie.

Rejestracja auta z Holandii – gdzie załatwić sprawę?

Formalności to nic przyjemnego, ale nie da się tego ominąć, aby zarejestrować auto w Polsce. Na szczęście nie jest to proces rozległy w czasie. Nawet jeśli nie znosisz wizyt w urzędach pamiętaj, że nie jest to proces rozwlekły w czasie. Po prostu trzeba załatwić sprawę, aby cieszyć się posiadaniem zakupionego samochodu. Masz jednak wątpliwości co do tego, gdzie powinieneś się udać? Załatwianie wszelkich formalności z rejestracją samochodu sprowadzonego z zagranicy wiąże się z wizytą w wydziale komunikacji odpowiedniego dla Twojego miejsca zamieszkania. To tam powinieneś skierować swoje kroki, aby pozyskać pewne informacje i załatwić całą procedurę. Kilka ważnych informacji dla Ciebie!

 • Zanim udasz się do urzędu załatwić sprawę, skompletuj dokumenty.
 • Zestaw potrzebnych Ci dokumentów to: dowód rejestracyjny, karta pojazdu, umowa kupna-sprzedaży lub faktura.
 • Tłumaczenie wymaganych przez urząd dokumentów – tu musisz udać się do tłumacza i poprosić go o pomoc.
 • Zadbaj o aktualność przeglądu technicznego.
 • Opłać podatek akcyzowy.
 • Pobierz ze strony internetowej lub weź w urzędzie formularz rejestracyjny.
 • Do urzędu zabierz dotychczasowe tablice rejestracyjne.
 • Pamiętaj o zabraniu tłumaczenia przysięgłego wymaganych dokumentów.
 • Weź także dowód osobisty.
 • Powodzenia!
Oceń wpis!
[Ocen: 0 Średnia: 0]