Tlumacz-internetowy.pl

Wszystko o tłumaczeniach

tlumaczenia z angielskiego na polski, tlumacz angielski, tlumaczenia z angielskiego
Praca tłumacza

Jak tłumaczyć z angielskiego na polski?

Języki obce, w tym język angielski, są obecne w życiu większości z nas. Pomagają nam w interesach, badaniach naukowych, edukacji, podróżach. Federico Fellini zauważył, że „inny język to inna wizja życia”. Frank Smith podkreślał „znajomość jednego języka stawia Cię w korytarzu życia. Dwa języki otwierają wszystkie drzwi na Twojej drodze”. Edmund De Waal mawiał „znając języki wszędzie czujesz się jak u siebie w domu”. Nikt nie powinien mieć jakichkolwiek wątpliwości co do tego, że nauka języków obcych to wiele korzyści. Oczywiście nie każdy musi od razu posługiwać się po mistrzowsku innym językiem, ale zawodowy tłumacz już tak. Jeśli ktoś potrzebuje coś przetłumaczyć na wysokim poziomie tylko profesjonalista może udzielić mu pomocy i wykonać satysfakcjonujący przekład. Bo za wysokiej jakości tłumaczeniem nie stoi Google Translate, słownik angielsko-polski, ale człowiek. Jeśli więc zastanawiasz się nad tym, jak tłumaczyć z angielskiego na polski (?), to zawsze najpierw postaw pytanie brzmiące – z kim tłumaczyć z angielskiego na polski?

Jak wygląda dobre tłumaczenie z angielskiego na język polski?

Co sprawia, że jedno tłumaczenie uznawane jest za złe, a drugie za świetne? Jak wygląda przekład oceniany na dobry? Jakość jest tym, co odróżnia dobrze wykonane tłumaczenie z języka angielskiego na polski od tego złego Tu warto postawić inne pytanie: co kryje się pod pojęciem jakości? Przede wszystkim wykonuje ją zawodowy tłumacz angielsko – polski. Charakteryzuje się ono tym, że spełnia wymagania klienta i jest tym, czego on dokładnie sobie życzył. Odznacza się dokładnością i dbałością o każdy detal, starannością, rzetelnością. Jest wolne od jakichkolwiek usterek: nie ma w nim błędów językowych, gramatycznych, stylistycznych i tych merytorycznych; przeinaczeń, opuszczeń czy dopowiedzeń. Co więcej, w chwili przekazania w ręce klienta tłumaczenie tekstu na język docelowy jest „już” gotowe do spełnienia swojego celu.

Poruszając jeszcze kwestię tego, jak wygląda dobre tłumaczenie z języka angielskiego na język polski, ale i z polskiego na angielski warto wrócić do kwestii, którą zaznaczyliśmy we wstępie do tego artykułu. O co chodzi? O osobę wykonującą profesjonalne tłumaczenia. Twój tłumacz języka angielskiego ma być prawdziwym specjalistą, a nie amatorem, który podejmuje się tłumaczenia na język polski. Tłumaczenia pisemne (zresztą tak samo jak tłumaczenia ustne) mogą stać na różnym poziomie trudności i skomplikowania. Kwestia ta dotyczyć może poziomu znajomości języka angielskiego, dziedziny czy tematu oraz samego poziomu sztuki przekładu, którą tłumacz angielsko polski powinien opanować na najwyższym poziomie. Zawsze, kiedy chcesz przetłumaczyć ważny dokument osobisty, umowę z zagranicznym partnerem, content na stronę internetową czy chociażby publikację naukową – tłumaczenia angielski polski, z lub na hiszpański, chiński, fiński i wiele innych języków powinno wykonać Ci biuro tłumaczeń lub freelancer. Zawsze ktoś, kto jest profesjonalistą i ma wszelkie kompetencje do tego, aby dać wysokiej jakości i spełniające Twoją potrzebę tłumaczenie.

Polecane artykuły:

Tłumaczenia angielski – polski online

Tłumaczenia z języka angielskiego lub tłumaczenia na język angielski można dziś zamówić online. Jeszcze nigdy nie było to tak proste i szybkie. Jest jednak jeden haczyk. Jaki? Trzeba wiedzieć, na co zwrócić uwagę, aby wybrać godnego zaufania prawdziwego zawodowca. Najważniejsze to określić, w czym ma Ci pomóc tłumacz online? Kiedy to określisz łatwiej przeglądać tylko oferty takich biur tłumaczeń online i freelancerów, którzy specjalizują się właśnie w danym temacie. Co więcej? Wybierz język angielski jako ten, w który ma się specjalizować dany tłumacz zwykły czy tłumacz przysięgły. Na nic zda Ci się tłumacz chińskiego, estońskiego czy portugalskiego w danej chwili. Zapoznaj się również z opiniami na temat danego dostawcy. Niezależnie czy jest to internetowe biuro tłumaczeń czy wolny strzelec odrzucaj tych, którzy mają niepochlebne opinie. Gdzie szukać takich oficjalnych i nieoficjalnych referencji? O pierwsze z nich zwykle należy poprosić konkretnego tłumacza, a drugie możesz znaleźć samodzielnie w Internecie. O czym jeszcze należy pamiętać? Zapytaj o cenę czy ewentualne poprawki. Masz inne pytania? Pytaj o wszystko. Profesjonalista nigdy nie unika odpowiedzi, wszystko wyjaśnia i zależy mu na tym, aby doszło do satysfakcjonującej obie strony współpracy.

Czy warto korzystać z translatorów?

Tłumacz Google to dobry pomysł? Czy w ogóle warto korzystać z translatorów? To zależy. Możesz zapytać w tej chwili: od czego? Jeśli przetłumaczony tekst potrzebny jest Ci wyłącznie do rozeznania się w słowach drugiej osoby czy zrozumienia treści e-maila, szybkiego poznania znaczenia jakiegoś słówka czy dogadania się z recepcjonistką w Anglii, takie narzędzia jak najbardziej spełniają swoje zadania, są użyteczne i głupotą byłoby twierdzenie, że nie należy z nich korzystać. Powodów, dla których można z nich korzystać jest oczywiście więcej.

Sytuacja zmienia się jednak diametralnie, kiedy w grę wchodzą Twoje interesy prywatne lub zawodowe. Dlaczego? Załóżmy, że przygotowałeś świetne CV i portfolio, ale potrzebujesz je przetłumaczyć na inny język. Choć nie masz problemów z językiem chciałbyś, aby w tym drugim języku brzmiało równie świetnie i pokazywało Cię od jak najlepszej strony. Tu nigdy Google Translate czy inny translator nie zastąpi człowieka, zawodowego tłumacza.

Tłumaczenie z angielskiego

Jak tłumaczyć z angielskiego na polski? Zawsze najpierw stawiaj pytanie: z kim tłumaczyć z angielskiego na polski? Zawodowy tłumacz zwykły czy tłumacz przysięgły języka angielskiego to gwarancja sama w sobie. To inwestycja, która Ci się zwróci. Choć te słowa mogą brzmieć dość górnolotnie, taka jest prawda. Darmowy przekład, translator czy laik wykonujący Ci przekład to zawsze niepewność, pomyłki, błędy czy niedokładności, na które Cię nie stać. Niezależnie od tego czy potrzebujesz wykonać tłumaczenie CV, dokumentów samochodowych, opisu maszyn i urządzeń rolniczych, wyników badań naukowych czy treści przeznaczonej na stronę internetową; współpraca z zawodowcem to pewność, że w umówionym terminie otrzymasz tłumaczenie spełniające Twoje wytyczne i pracujące na Twoje cele.

Jak powiedział kiedyś Nelson Mandela: „jeśli rozmawiasz z kimś w języku, który ta osoba rozumie, to co mówisz przemawia do niego. Jeśli rozmawiasz z nim w jego ojczystym języku – trafia to wprost do jego serca”. Potrzebujesz tłumaczenia z angielskiego na polski? Zależy Ci na jakości i spokoju? Zawsze współpracuj z profesjonalistą.

Oceń wpis!
[Ocen: 1 Średnia: 5]