Tlumacz-internetowy.pl

Wszystko o tłumaczeniach

Edukacja Praca tłumacza

Najlepsze książki do nauki gramatyki języka niemieckiego

W dzisiejszych czasach oczywistym jest posługiwanie się przynajmniej jednym językiem obcym. Do nauki najczęściej wybieramy język angielski. Jest najpopularniejszy w rankingu języków. Uczymy się go najchętniej. Ale na drugim miejscu wśród najpopularniejszych języków do nauki jest język niemiecki. Zyskuje coraz większa popularność i coraz częściej uczymy się go na kursach online czy samodzielnie. Jeśli nie lubisz pracować w dużych grupach językowych, oba rozwiązania są najkorzystniejsze.

Skąd tak duże zainteresowanie nauką języka niemieckiego? Jeszcze niedawno język ten uznawany był za jeden z najtrudniejszych do nauki. Obecnie coraz więcej z nas podejmuje kurs języka niemieckiego. Z pewnością duży wpływ na tę popularność ma obecna sytuacja gospodarcza. Globalizacja rynków i zniesienie granic sprawiły, że coraz więcej z nas podróżuje, a nawet osiedla się i pracuje za naszą zachodnią granicą. Jednak nauka języka obcego nie może funkcjonować w oderwaniu od reguł językowych i zasad gramatycznych. Dlatego tak ważne jest, aby podczas nauki korzystać z dobrych podręczników z ćwiczeniami czy słowników. Z nich nauczymy się słownictwa, wymowy i poznamy najważniejsze zasady gramatyczne.

Jak wybrać najlepsze książki do nauki gramatyki języka niemieckiego?

Nauka niemieckiego to nie tylko wkuwanie trudnych słówek, ale przede wszystkim gramatyka. Bez niej po prostu nie nauczymy się języka niemieckiego. Jakie są najlepsze książki do nauki gramatyki języka niemieckiego? Czy aby poznać gramatykę niemieckiego koniecznie musimy zapisać się do szkoły językowej? Czy można gramatyki języka niemieckiego nauczyć się samodzielnie, w domowym zaciszu? Dziś nie musisz korzystać z kursów stacjonarnych niemieckiego. Z równym powodzeniem możesz tego języka obcego uczyć się w domu. A wszystko to dzięki sprawdzonym książkom do nauki języka niemieckiego. Z dostępnych propozycji księgarni z pewnością każdy wybierze dla siebie dobre repetytorium do samodzielnej nauki.

Warto jednak zawsze sięgać po sprawdzone publikacje, rekomendowane przez autorytety translatoryki. Nauka gramatyki języka niemieckiego to duże wyzwanie, zwłaszcza dla początkujących lingwistów. Dostępne w księgarniach i marketach książki mogą przyprawić o zawrót głowy. Kolorowe okładki kuszą i zapewniają najlepszy efekt w nauce języka niemieckiego. Warto jednak nie kierować się reklamą, a rekomendacjami. Stąd szukajcie w dobrych księgarniach takich pozycji książkowych, które polecają najlepsi lektorzy języka niemieckiego. Znajdziecie wśród nich również książki do samodzielnej nauki niemieckiego.

Najlepsze książki do nauki gramatyki języka niemieckiego

Jak wybrać najlepszą książkę do nauki gramatyki języka niemieckiego? Przede wszystkim wszystko zależy od stopnia zaawansowania w edukacji języka. Jeśli dopiero zaczynasz swą przygodę z językiem niemieckim, sięgnij po książkę, która będzie dopasowana do twojego poziomu nauki. Nie tylko dotyczy to gramatyki języka niemieckiego, ale przede wszystkim podręcznika. Jeśli wybierzesz zbyt prosty poziom, nie nauczysz się więcej niż już umiesz. Jeśli zbyt zaawansowany – możesz zniechęcić się do nauki niemieckiego.

Które książki do gramatyki języka niemieckiego wybrać? Oto polecane przez tłumaczy i nauczycieli najlepsze książki do nauki gramatyki języka niemieckiego. Sprawdzone i rekomendowane.

Pierwszą z nich jest „Wielka gramatyka języka niemieckiego z ćwiczeniami” poziom A1-C1, wydawnictwa EDGARD. To propozycja dla wszystkich, którym gramatyka języka niemieckiego spędza sen z powiek. Dedykowana jest wszystkim uczącym się języka, niezależnie od poziomu zaawansowania. Znajdziemy tu zagadnienia dla początkujących (poziom A1) jak i zaawansowanych (poziom C1). Książka w bardzo przystępny sposób wyjaśnia wszystkie zawiłości niemieckiej gramatyki. Znajdziemy w niej także ciekawe przykłady jej użycia oraz mnóstwo (aż 250) ćwiczeń utrwalających, klucz odpowiedzi, testy sprawdzające i tabele gramatyczne.

Kolejną wartą polecenia książką do nauki gramatyki języka niemieckiego jest „Gramatyka niemiecka z ćwiczeniami dla początkujących” Stanisława Bęza, wydawnictwa PWN. Książka dedykowana jest wszystkim rozpoczynającym naukę języka niemieckiego. Autor w sposób prosty i klarowny wyjaśnia wszystkie zagadnienia gramatyczne. Dzięki temu każdy szybko połapie się w specyfice niemieckiej gramatyki.

Innymi, szczególnie polecanymi książkami do nauki niemieckiego są książki autorstwa Agnieszki Drummer. To polska tłumaczka, na stałe mieszkająca w Monachium. Jej podręczniki w sposób bardzo prosty pomagają nie tylko poznać język niemiecki i nauczyć się go, ale również usystematyzować wiadomości. Szczególnie polecana jest chociażby pozycja „Niemiecki naprawdę dla Ciebie”. Z książki z powodzeniem mogą korzystać zarówno początkujący w nauce niemieckiego jak i osoby, które chcą utrwalić wiedzę. Doskonale nadaje się do samodzielnej nauki języka. Fantastycznie umożliwia naukę w domowym zaciszu. Książka podzielona jest na 52 zagadnienia tematyczne i leksykalne.Pomaga poznać najczęściej używane słówko, zwroty przydatne w życiu codziennym. Oprócz tego z dzięki tej książce poznasz tez najważniejsze reguły gramatyczne niemieckiego. Do podręcznika dołączona jest płyta CD z udziałem niemieckiego lektora. Polecana wszystkim chcącym uczyć się niemieckiego systematycznie.

Warto przeczytać: Dialekty niemieckie – duma kulturowa czy przeszkoda komunikacji wewnętrznej?

Poznaj też inne książki do nauki gramatyki języka niemieckiego

Nauka gramatyki języka niemieckiego nie musi opierać się wyłącznie na jednej metodzie uczenia się. Warto również sięgnąć po inne dobre pozycje książkowe. Nauka języka niemieckiego przede wszystkim powinna być przyjemna. Tylko wtedy osiągniemy najlepsze jej efekty. Oto inne ciekawe propozycje książek z których nauczycie się języka niemieckiego samodzielnie.

Na dobry początek polecamy „Praktyczny kurs języka niemieckiego +CD” Beaty Pawlikowskiej. Ta znana podróżniczka jest autorką wielu oryginalnych podręczników do nauki języków obcych. Według autorki, nauka niemieckiego nie musi być ani schematyczna ani nudna. I tak właśnie powstał ten niezwykły podręcznik do niemieckiego. Co prawda nie znajdziemy w niej reguł gramatycznych, ale praktyczną bazę do nauki niemieckiego. To bardzo przejrzysty i intuicyjny podręcznik. W mig opanujesz to, co w niemieckim najważniejsze. Z tym podręcznikiem nie musisz wkuwać słówek ani uczyć się karkołomnych wyrażeń niemieckich. A jednak je poznasz. Autorka skupiła się na tym, co w niemieckim najistotniejsze – na porozumiewaniu się. Dzięki dołączonej płycie CD poznasz wymowę i przyswoisz niemiecki akcent. Prosta, intuicyjna książka dla każdego, kto chce błyskawicznie zacząć mówić po niemiecku.

Inną świetna propozycją książki, która przyda się każdemu do nauki języka niemieckiego jest …”Deutsch. Słownik tematyczny” wydawnictwa WAGROS. Jej autorką jest Ewa Maria Rostek. To wyjątkowy słownik, który podzielony jest na bloki tematyczne. Znajdziemy w nim przydatne słówka z zakresu zdrowia, medycyny, emocji, edukacji i wiele innych. Książka jest świetnym wsparciem dla piszących wypracowania i rozprawki po niemiecku. Znajdziemy w nim przejrzysty układ haseł i praktyczne słownictwo. Doskonale sprawdzi się podczas powtórek do matury z języka niemieckiego czy egzaminów.

Dla wszystkich, którzy podejmują pracę za granicą z pewnością przydatna okaże się także książka „Niemiecki. Praca za granicą” – poziom B1 – B2. Praca wciąż stanowi doskonałą motywację do nauki języka obcego. Dzięki tej praktycznej książce opanujesz najważniejsze reguły gramatyczne, najczęściej spotykane w pracy i biznesie. Książka podzielona jest na 14 zagadnień językowych. Polecana jest wszystkim o średnim stopniu zaawansowania w języku niemieckim. Z książki nauczymy się przydatnego słownictwa branżowego, związanego z popularnymi zawodami. Wewnątrz jest także mini repetytorium gramatyczne, dialogi, rozmówki oraz słowniczek z 1000 hasłami.

Nauka gramatyki języka niemieckiego jest zawsze ogromnym wyzwaniem. Tym większym, gdy dopiero rozpoczynamy naukę tego języka. Dlatego warto korzystać z różnorodnych źródeł wiedzy. Solidne podstawy dadzą nam sprawdzone książki do nauki gramatyki języka niemieckiego. Tak naprawdę podczas nauki najlepiej jest korzystać z różnorodnych materiałów. Dzięki nim wzbogacamy swą wiedzę i systematyzujemy wiadomości.

Najlepsze książki do nauki gramatyki języka niemieckiego to wymierny sukces naszej edukacji. Jednak same książki to nie wszystko. Pamiętajmy, że różnorodność daje nam motywację do działania. Śledźmy blogi tematyczne o nauce niemieckiego, szukajmy dobrych forów poświęconych temu językowi. Wymiana doświadczeń i sugestii może nam pomóc w wyborze najlepszych książek do nauki języka niemieckiego. Dzięki temu na pewno będziemy w stanie samodzielnie nauczyć się tego wyjątkowego języka.

Może Cię także zainteresować:

Oceń wpis!
[Ocen: 0 Średnia: 0]