Tlumacz-internetowy.pl

Wszystko o tłumaczeniach

tlumacz na androida, translator na androida, apka na androida
Ciekawostki

Jaki tłumacz na androida?

Potrzebujesz tłumacza na Androida? Masz szczęście, bo tłumaczenie tekstu na smartfonach czy notebookach jeszcze nigdy nie było tak proste. Wystarczy pobrać aplikację, dotknąć i przetłumaczyć tekst. Mało tego! Większość translatorów działa nie tylko w trybie online, ale i offline. Dzięki Tłumaczowi Google, Microsoft Translator, iTranslate czy wielu innym możesz mieć szybkie tłumaczenie z języka polskiego na wiele języków obcych. Tłumaczenie w czasie rzeczywistym, możliwość tłumaczenia tekstu, tłumaczenia mowy, a do tego sam fakt, że możesz być mobilny i rozumieć obce słowa jest naprawdę świetne. Tylko czy Android może obsługiwać każdy translator? W ogóle jaki tłumacz na Android?

Jaki translator na androida?: Pobierz aplikację

Nie każdy potrafi tłumaczyć, nie każdy zna języki obce, a czasem posługujesz się danym językiem, ale słyszysz lub widzisz słowo i zwyczajnie go nie znasz. Smartfon zawsze jest z Tobą – w domu, pracy czy podróży. Aplikacja tłumacząca na smartfonie więc jest przydatna, praktyczna i z punktu widzenia wielu osób dziś potrzebna. Poza tym to nie słownik, który trzeba nosić w torbie non stop przy sobie czy jakiś skomplikowany program, nie do użytku dla normalnego zjadacza chleba.

Zwróć jednak uwagę na to, że nie wszystkie aplikacje do tłumaczenia są na ten system operacyjny, niektóre przeznaczone są wyłącznie na IOS. Nie ma więc sensu instalować na swoim smartfonie aplikacji, która i tak nie będzie na nim działała. Obecnie Tłumacz Google to bodajże najpopularniejsza aplikacja, ale niech ona będzie punktem wyjścia dla Twojego reaserchu. Zanim zdecydujesz się na coś i pobierzesz konkretną apkę zastanów się do czego głównie ma ona służyć: do tłumaczenia wiadomości, gdzie tekst wpisywany za pomocą klawiatury; do przekładu tekstu ze zdjęć, a może potrzebujesz syntezatory mowy? Nie zapomnij o kwestii równie ważnej, a mianowicie tym czy dany tłumacz obsługuje potrzebne Ci język lub języki obce – są takie app, które dadzą Ci dostęp do ponad 103 języków obcych, ale i takie mające ich kilkanaście. Może takim istotnym dla Ciebie językiem jest hiszpański, angielski, chiński lub serbski – przejrzyj listę dostępnych języków dla konkretnego translatora, aby później nie przeżyć rozczarowania. Ważnym aspektem do rozpatrzenia jest także to czy chodzi o tłumaczenia online czy offline – jeśli o ten drugi przypadek sprawdź czy dana aplikacja daje dostęp do pakietów offline. A jeśli już masz coś na oku i wiesz jaki translator na Androida chcesz wybrać czeka Cię pobranie aplikacji. Skoro czytasz ten artykuł zapewne jednak masz wątpliwości lub chcesz poznać więcej informacji. Oto one!

Zainteresować Cię może także:

Najlepsza aplikacja tłumacząca: Jak wybrać odpowiednią aplikację?

Jakie są najlepsze aplikacje tłumaczące na Androida? W jaki sposób wybrać odpowiednią apkę dla siebie? Już we wcześniejszym punkcie zwróciliśmy Ci uwagę na kilka podstawowych spraw, które należy rozważyć, aby podjąć najbardziej właściwą decyzję dla siebie. Zanim więc naciśniesz przycisk „translate”, czyli „tłumacz”, pora zobaczyć co jest na rynku, a potem pobrać odpowiednią aplikację. Zaczynamy! Przede wszystkim, każda apka umożliwia tłumaczenie, ale opiszemy Ci krótko różne propozycje, abyś mógł sprawnie odrzucić to, co zdecydowanie Ci nie pasuje.

 • Aplikacja na Android ma być odpowiednia dla Ciebie.
 • Język obcy – zakładamy, że nie potrzebujesz tłumaczenia na 100 języków, ale na jakiś jeden czy dwa konkretne. Jakie? Wybieraj translator pod tym kątem.
 • Ile języków ma dana aplikacja tłumacz.
 • Czy do wszystkich oferowanych przez daną aplikację języków obcych musisz mieć dostęp do Internetu?
 • Czy można jej używać w trakcie konwersacji w czasie rzeczywistym?
 • Czy oprócz tłumaczenia słów dzięki aplikacji możesz tłumaczyć tekst zdjęć czy mowę?
 • Czy aplikacja automatycznie tłumaczy, czy wymaga jakiś bardziej skomplikowanych procedur?
 • Czy oprócz tekstu do przetłumaczenia interesują Cię inne funkcje takiej apki – na przykład nauka języków obcych?
 • Interesuje Cię jakaś nowa funkcja (jaka?) – upewnij się, że dana apka ją posiada.

Zwróć też uwagę na to czy jest łatwa w użyciu, czy rzeczywiście ułatwia komunikację, jaka jest jej cena w store, a także na samą jakość tłumaczeń. Oczywiście pamiętaj, aby dobrać ją pod Twoją potrzebę. Translator na smartfonie może być naprawdę użyteczny, pod warunkiem, że wybierzesz go mądrze.

Jaki translator na androida?

Więc jaki ten translator na Androida? Wybór należy do Ciebie! Przedstawiamy kilka znanych i popularnych propozycji. Co ważne, każda z tych aplikacji działa na Androidzie.

 • Aplikacja Tłumacz Google – o istnieniu aplikacji Google wie każdy z nas. Istnieje już od 2006 roku. Usługi Google Translate są bardzo znane i wiele osób chętnie z nich korzysta. Z jej pomocą przetłumaczyć 103 języki, w tym są tu dwie odmiany chińskiego. Co ważne Google Tłumacz jest darmowy. Dostępność, prostota i funkcje sprawiają, że każdego dnia miliony osób korzystają z tej paki.
 • iTranslate – bardzo intuicyjny tłumacz. Z jego pomocą możesz przetłumaczyć 100 języków. Oprócz tłumaczenia tekstu to także tłumacz głosowy. Otrzymany przekład można odsłuchać – syntezator mowy może podłożyć Ci głos kobiety lub mężczyzny. Fajne jest to w tej apce, że możesz spowolnić odtwarzane tłumaczenie. Zawiera słownik i tezaurus dla języków, które obsługuje. Ma wersję bezpłatną i płatną. W tej drugiej wersji możesz korzystać z tłumaczeń offline, tłumaczyć strony www czy zlikwidować pojawiające się reklamy.
 • TripLingo – To coś o wiele więcej niż tłumacz tekstowy. To aplikacja dla podróżników i osób przemierzających świat, aby mogły być bliżej ludzi i kultur, z którymi masz styczność. Na wyróżnienie zasługuje to, że pomaga przetłumaczyć slang. Ma wiele dodatkowych funkcji, od przewodnika po danej kulturze aż po lekcje audio, inteligentny kalkulator napiwków czy walut, wbudowane fiszki czy quizy, które pomagają w nauce języków. Tłumaczy słowa na 13 języków, a tłumacz głosowy obsługuje 19 języków. Ma wersję bezpłatną i płatną.
 • Voice Translator Free – pomoc w tłumaczenia 50 języków świata. Posiada funkcję tłumaczenia z tekstu na mowę czy z mowy na tekst.

Dotknij i przetłumacz

Jaki będzie Twój wybór? Google Translator, TripLingo a może coś w ogóle spoza naszej listy? Niezależnie od tego, na co się zdecydujesz pamiętaj, że aplikacja do tłumaczenia ma być praktyczna, służyć Twoim potrzebom i dawać Ci jak najlepszą jakość tłumaczenia. A teraz pobieraj i tłumacz potrzebne Ci słowa, teksty na zdjęciach czy mowę osoby, którą poznasz na drugim końcu świata.

Oceń wpis!
[Ocen: 0 Średnia: 0]